دی اس اتومبیلز
نوع شرکت تابعه
بنا نهاده

۲۰۰۹ به عنوان برند برتر زیرمجموعه سیتروئن

۲۰۱۴ به عنوان برند مستقل گروه خودروسازی پی‌اس‌ای
بنیانگذاران گروه پی‌اس‌ای
دفتر مرکزی فرانسه پاریس، فرانسه
مدیر عامل ایو بونفون
محصولات خودروی سواری
مالک گروه پی‌اس‌ای
وب‌گاه

دی اس برند برتر گروه خودرویی پژو سیتروئن است. مارک دی اس ابتدا در اوایل سال ۲۰۰۹ بعنوان زیر مجموعه برتر سیتروئن به مدلهای دیگر اضافه شد، که دی اس مخفف روح متفاوت (Different Spirit) یا سری متمایز(Distinctive Series) بود (اگر چه ارجاع به خودروی تاریخی سیتروئن دی اس هم آشکار است)، تا در کنار اتومبیلهای جریان اصلی آن به تولید برسد. این اسم همچنین نوعی بازی با کلمات است چون تلفظش در زبان فرانسه مانند کلمه déesse به معنی الهه است. از سال ۲۰۱۵(و قبل از آن از ۲۰۱۲ در چین) برند سیتروئن از روی خودروهای خط تولید دی اس برداشته شد و دی اس به عنوان یک برند مستقل به کار ادامه داد. به گفته کارلوس تاوارس مدیر عامل پژو سیتروئن، دی اس از همان پلتفرم‌ها و نمایندگیهای دیگر مدلهای پژو سیتروئن استفاده خواهد کرد اما از طریق استاندارهای تولیدی و مهندسی مجزا خود را از خودروهای سیتروئن متمایز خواهد کرد.

خط تولید دی اس در اوایل سال ۲۰۱۰ با تولید سیتروئن دی اس ۳ آغاز بکار کرد. خودروی کوچکی که به عنوان طرح اولیه سیتروئن C3 جدید طراحی شد. سیتروئن دی اس ۳ از روی ایده سیتروئن C3 pluriel و خودروی مفهومی Citroen DS inside طراحی شد. سیتروئن دی اس ۳ با رنگ سقف قابل انتخاب تولید شد که می‌توانست در کنتراست یا رنگ بدنه خودرو باشد. این خودرو به عنوان خودروی سال ۲۰۱۰ از سوی مجله تخت گاز و به عنوان دومین خودروی بهینه پس از سیتروئن C3 از سوی مجله What Car انتخاب شد. خودروهای سری دی اس در ارتباط عمیق با خودروهای سیتروئن ساخته می‌شد مانند خودروی دی اس ۴ محصول ۲۰۱۰ که براساس سیتروئن هیپنوس محصول سال ۲۰۰۸ یا خودروی مفهومی دی اس ۵ در سال ۲۰۱۱ که بر اساس سیتروئن C-SportLounge محصول سال ۲۰۰۵ ساخته شد.در عقب خودروها لوگوی جدید دی اس بجای نشان شبه نظامی سیتروئن قرار می‌گیرد و طراحی و سبک همه آنها بطور قابل توجهی متفاونت از خودروهای خواهر خوانده‌شان خواهد بود. سیتروئن چندین خودروی اسپرت مفهمومی با کار کردن بر روی سیتروئن سورولت تولید و با نشان دی اس ارائه کرد و همچنین در سال ۲۰۱۴ دی اس دیواین را با کار بر روی نمومه اولیه سیتروئن سورولت به عنوان خودرو آینده رده اسپرت و کوپه معرفی کرد.

در چین خودروهای دی اس از سال ۲۰۱۴ در نمایندگیهای مجزا بفروش می‌رسند. مدلهای دی اس برای فروش در چین توسط گروه سرمایه‌گذاری مشترک چنگان پی اس ا مستقر در شنزن تولید می‌شود. دی اس 5LS و دی اس 6WR فقط در چین بفروش می‌رسد. با معرفی فیس لیفت دی اس ۵ در سال ۲۰۱۵ برند دی اس در اروپا هم از سیتروئن جدا شد و نمایندگیهای مستقل دی اس برای تمام دنیا شروع به برنامه‌ریزی کردند.