زاگرس خودرو یکی از شرکت‌ها و کارخانه‌های خودروسازی در ایران بود که در زمینه مونتاژ اتومبیل فعالیت داشت. کارخانه زاگرس خودرو در بخش اشترینان شهرستان بروجرد و در سه راهی بروجرد - ملایر - نهاوند قرار گرفته‌است و از سال ۱۳۷۵ شروع به فعالیت کرد. این شرکت با کارخانجات خوروسازی پروتون مالزی قرارداد دارد و اتومبیل‌هایی با نام پروتون تولید می‌کرد. شرکت زاگرس خودرو توسط خانواده غلامی تاسیس گردید، آقای مهرداد غلامی پس از ورشکستگی زاگرس خودرو در کتابی به نام پرده اخر مدیریت به علل و رازهای ورشکستگی سازمانها که احتمالا کارخانه زاگرس خودرو نیز درگیر برخی ازین موارد بوده است اشاره کرده است

زاگرس خودرو با ظرفیت اسمی پنجاه هزار خودرو در سال طراحی شد اما برای مدت طولانی تنها پنج هزار دستگاه خودرو در سال تولید می‌کرد.

نخستین محصول این شرکت که با همکاری شرکت پروتون مالزی تولید شده پروتون ویرا است که در اصل همان میتسوبیشی لانسر می‌باشد. این محصول نخستین بار در سال ۱۳۸۱ روانه بازار شده‌است. این کارخانه خودروهای زیر را تولید می‌کرد:

این کارخانه در آذرماه سال ۹۱ به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد و بیش از چهارصد کارگر آن بیکار شدند.

این کارخانه مجدداً در سال ۹۲ شروع به کار کرده است و اتومبیل‌های پیکاپ پارس خودرو (ریچ) و در سال ۹۳ مصادف با دهه فجر خودرو mvm 530 را نیز تولید می‌نماید؛ و همچنین در سال ۹۴ با رنگ آمیزی پراید، رنگ و مونتا‍ژ mvm530 و همچنین تولید خودرو بایک همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.